Dat is nou des poedels kern, voor je het weet ga je met een mechanische edit de mist in en doet de machine iets wat je niet bedoelt hebt en waar je dus ter controle nooit kijkt. Wat mij overkomt is het selecteren van onderwerpen om die te wijzigen, waarbij je onbedoeld een andere node raakt. Gelukkig protesteert JOSM dan onmiddellijk wegens oneigenlijk gebruik.
Je kunt bv je eigen weergave en kennis goed gebruiken om in welke stad dan ook de postbussen in een kort tijdsbestek te vinden en zo snel een betrouwbaar naslagwerk te krijgen, denk ?
Het gebruik van BING de zoekmachine is wat anders dan het gebruik van de aerial kaart van BING (wat is toegestaan.) De kleur van de brievenbus kan je echt niet op BING aerial zien.
En zoals eerder aangegeven staan brievenbussen bij vele sites, niet op de juist plaats,
PostNL gebruikt adresnummers, die helemaal niet horen bij de brievenbus. Het lijkt er dan op dat ze op hun kaart de brievenbussen plaatsen op de adresnode en dat is binnen een pand. raar.
Via BING kom je op andere sites, waar verschillende licenties gelden.
Hi Dutch Mapper, je reactie meld 't JOSM kan goed zijn, maar lees deze ook even met een hulp adres onder de raad van SomeoneElse, https://help.openstreetmap.org/questions/52108/reverting-a-very-large-changeset Want het hoeft niet aan JOSM te liggen, maar er spelen denk k meer factoren een rol.
En belangrijker de achterliggende boodschap, neem niet teveel hooi op je vork en werk in batches. Of slechts uit de hand, maar vraag eens eerst een ervaren importeur om raad, voordat je aan de onderbouwt slag gaat.