Hoi,
Gisteren reed ik over de A2 terug naar Zaanstad. Het gedeelte iets voorbij (ten noorden van) afslag Utrecht Ring Noord is weer eens lekker verplaatst, je rijdt momenteel op het westelijke deel van de in vernieuwing zijnde A2. Het ongeluk is, dat zo’n eenvoudige verplaatsing van het spoor van de snelweg een veelheid aan verplaatsingen van kunstwerken (knooppunten, bruggen, viaducten enzovoorts) met zich meebrengt. Sowieso lijkt er een deel van de kaart niet in orde te zijn, http://www.openstreetmap.org/browse/way/39953435 meldt een motorway_link (“Parallelbaan A2 bij Maarssen”), maar inmiddels is dit opgewaardeerd tot een heuse rijbaan.
Zie de GPS-track hier: http://www.openstreetmap.org/user/Valentijn/traces/527850
De vraag: wat te doen? Als ik de oostelijke rijbaan verplaats, ben ik verplicht om de westelijke ook te doen en wel op de gok (want die heb ik niet gereden). Bovendien zijn de kunstwerken door mij niet gedocumenteerd. Wat is wijsheid? De hele handel op de gok verplaatsen en de verbetering aan de rest van de wereld overlaten? Niets doen en wachten tot iemand een en ander netjes in kaart brengt? Roept u maar.