Błędne pokazywanie drogi przez Yanosika - czy coś jest nie tak z drogą

Cześć
Chodzi mi o drogę: Jaskółki w Bąkowie (woj. pomorskie, gm. Kolbudy).
Jak wyznaczę trasę (adres docelowy Jaskółki 1) to nawigacja zamiast kierować przez: Gen. J. Wybickiego i Otomińską próbują kierować przez Gen. J Wybickiego i Wieczornych Mgieł (gdzie ani na mapie ani w rzeczywistości nie ma przejazdu).

Czy coś jest nie tak z drogą Jaskółki ?
Może nie powinna być oznaczona jako
access private
highway residential

(tak na prawdę cała droga Jaskółki jest drogą wewnętrzną)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Droga wewnętrzna to highway=service. Jeśli wolno tamtędy jeździć, to nie powinno być access=private.

ok - zmianiam na highway=service
a access zmienilem z private na destination (tak na prawde tylko goście i własciciele 10-ciu działek mogą wjechać) - myślisz, że tak jest poprawnie ?

http://www.openstreetmap.org/node/4272865682#map=16/54.2962/18.5316

To jest problem Yanosika, który powinien umieć poprawadzić po drodze private w sytuacji, gdy znajduje się ona tuż pod domem. A kierował przez Wiosennych Mgieł, bo to była najbliższa droga dostępna dla każdego.

Jakie powinno być access zależy od oznakowania. Jeśli jest zakaz ruchu z tabliczką, że nie dotyczy mieszkańców, to powinno być vehicle=private.
Gdy nie dotyczy tylko dojazdu do posesji, to vehicle=destination. A jak nic nie ma to nie daje się żadnego access, bo każdy może wjechać.

a co w sytuacji gdy na początku drogi jest brama ?
Wg. mnie to private, ale zmieniłem na destination i zobaczymy, czy Yanosik zacznie poprawnie wyznaczać trasę
I trochę dziwnie, że Yanosik kierował przez Wieczorne Mgły (nie mając żadnego połączenia z Jaskółki). Jeżeli chodzi o odległość to bliżej by było gdyby kierował na Otomińską i kończył na początku drogi prywatnej …

Serio, trzeba nowy wątek zakładać do takiej drobnostki?

Dla Ciebie drobnostka
Dla mnie wazna sprawa, bo nawigacja nie pokazuje poprawnej drogi do mojego domu, wiec wszystkie dostawy (a sporo kurierow jezdzi na Yanosiku) maja problem z trafieniem.
Co wiecej wspolnie z maraf’em chyba udalo sie problem zalatac (zobaczymy jak Yanosik pobierze nowa baze danych)

(i tak - zauwazylem, ze tutaj sie sporo udzielasz, ale stosujac Twoje podejscie - “serio, trzeba nabijac posty nie majac nic do powiedzenia” ? Rozumiem krytyke konstruktywna [chocby wskazanie na przyszlosc lepszego watku - co wiecej poruszylem ten sam problem w watku Yanosika [noe bylem pewien, czy to ja cos zrobilem cos nie tak, czy to Yanosik ma problemy] i jak widac tam nie bylo odpowiedzi - a tutaj jest], ale Twoja wypowiedz nie wnosi nic do dyskusji i nie spowoduje, ze nastepnym razem napisze lepszy post/uzyje Twoim zdaniem odpowiedniego instniejacego watku)

Jeśli brama jest zamknięta, to powinno być private. A tag access=destination na serwisówce nie da żadnej korzyści w nawigacji, bo i tak każda taka droga jest traktowana jako nietranzytowa.
Tak, po twoich zmianach Yanosik zacznie dobrze wyznaczać drogę.

Tak, to dziwne. Routing na osm.org wyznacza np. tak, dlatego coś tu jeszcze jest nie tak ze strony Yanosika.

[do skasowania]