Błąd przy ładowaniu ortofotomapy wysokiej rozdzielczości

Czy tylko ja mam problem z ortofotomapą wysokiej rozdzielczości z geoportalu. Warstwa zamiast ładować się poprawnie, ma dziury na wzór szachownicy, raz tile się załaduje a raz nie. Przy zmianie skali ten sam obszar może być widoczny na dużym zbliżeniu oraz nagle niewidoczny w większym tile dla mniejszej skali.

Odświerzenie strony, zmiany warstw nic nie naprawiają.

Nie tylko Ty doświadczasz tego problemu. Jest on charakterystyczny dla warstwy WMS, której dodatkową bolączką jest powolne wczytywanie się występujące dość często.

4 Likes

Spróbuj używać WMTS, a nie WMS - często działa lepiej, powinna być dostępna w JOSM, a jak nie to ma adres: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGIK/ORTO/WMTS/HighResolution?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetCapabilities

2 Likes