Ładuje sobie okolice rodzinne (Zabrze) wybierm WMS/Bing i dostaje warning:
The base url
‘bing:bing’ does neither end with ‘&’ nor with a’?’ ?
Klikam “Yes fetch images” ale dostaje czerwone prostokąty i na konsoli:
Warning: The base URL ‘bing:bing’ for a WMS service doesnt have a trailing & or a trailing ?.
Warning: Fetching WMS tiles is likely to fail. Please check you preference settings.
Warning: The complete URL is ‘bing:bingbbox=18.7900771,50.2898785,18.8283461,50.3143224&srs=EPSG:4326&width=500&height=500’.
java.net.MalformedURLException: unknown protocol: bing
wmsplugin nadal przydaje sie do zdjec Yahoo!, ktorych imagery nie obsluguje. Ewentualnie do Binga mozna uzywc wmsplugina z URLem html:http://openstreetmap.pl/balrog/bing/? ale to dziala zdecydowanie wolniej niz imagery plugin.
Przy okazji pod adresem http://mvexel.dev.openstreetmap.org/bing/ stworzona zostala mapka pokazujaca aktualnosc zdjec Bing. Serwis korzysta z api M$, ktore gdzieniegdzie sie myli. Ew. bledne daty mozna zglaszac na wiki.
Trzeba pamietac, ze jesli zarejestrowalismy sie po 12 maja to przerysowywanie z UMP nie jest ok (mniej wiecej tak jak z Google’a). Podobnie jesli kliknelismy “accept” na stronie zmiany licencji, do ktorej link jest teraz w JOSMie na stronie poczatkowej.
Ah right. I’m using gnome-web-photo and I had assumed that the “html:” thing was left behind, which it wasn’t. In that case wmsplugin is indeed obsolete now.
Na razie nikt nie musi (a Ci co robili kiedys import wrecz na razie nie powinni), ale OSM rozesle do wszystkich maila kiedy juz sie zdecyduje. Potem ma byc jeszcze troche czasu zanim absolutnie nie bedzie mozna edytowac bez klikniecia “accept” – oryginalnie mialo byc 5 tygoni od maila, ale biorac poprawke na to jak dotychczas wszystko sie dzieje w tej sprawie to bedzie co najmniej 5 miesiecy
To może jeszcze w temacie ortofoto: Kosmosnimki zrobiło swego czasu update zdjęć nad Obwodem Kaliningradzkim i załapało się część kuj-pom. Jakość nie powala, ale drogi poza miastem można spokojnie rysować.