Velen van ons hebben - je gelooft het misschien niet - ook andere werkzaamheden of hobby’s dan OSM
Als er commentaar is op je changesets, krijg je daar een melding van op het e-mailadres dat je gebruikt hebt om je bij OSM te registreren. Houd dat in de gaten.
En wijzigingen die je doet zijn niet gelijk zichtbaar in OSM; afhankelijk van de serverbelasting en de zoomfactor kan dat wat duren.
Refresh wel je browser-cache (Ctrl-F5 in Windows) om herladen te forceren.
Yes… kwam net helemaal verzopen aan op een campinkje… in middle of nowhere… maar wel op de goede plaats… met dank aan osm en de openfietsmap van Ligfietser. uiteraard kon mn laptop niet meer mee.
Erit…maar op het forum is meer dan genoeg deskundigheid om te helpen…
Al die bedrijven zitten op huisnummer 4. Ik heb de bestaande adresnode intact gelaten en daar een name aan toegevoegd (en nog een paar tags). Vervolgens die node gekopieerd en de tags van de nieuwe node gewijzigd naar de gegevens van bedrijf nummer 2, en zo verder.
Op OSM zie ik nu een aantal huisnummers 4 verschijnen. Dat klopt op zich ook wel want die bedrijven hebben allemaal huisnummer 4. Maar is dit wel zoals het hoort? Of moet ik dit toch anders doen?
Aha, oke, dus dat mag wel, een “bedrijfs”-node zonder adres?
Het gebouw heeft ook een huisnummer 2, ik moet daar nog even kijken of het daar ook meerdere bedrijven betreft, maar als dat zo is, is het misschien niet duidelijk welk bedrijf welk huisnummer heeft.
Of anders moet ik de nodes zonder adres in de buurt van de node met adres plaatsen?
Is dat een gangbare werkwijze?
Ik zou ook graag een paar beginnersvragen willen stellen t.a.v. het aanmaken van woonwijken/woonbuurten:
Ik heb in Hilversum een buurt (Johannes Gerardtswegbuurt) toegevoegd met een multipolygoon van het type woongebied. Voordat ik verder ga met andere buurten zou ik graag willen weten of dit de juiste manier is. (Ik heb de wijken in Amersfoort, bv Kattenbroek, als voorbeeld gebruikt).
Voor de wijkgrenzen kan je beter een administratieve grens gebruiken met admin_level=11 zie http://www.openstreetmap.org/relation/2558827 Die heb ik van een shape file van de gemeente, met toestemming. De naam wordt dan niet gerenderd, maar dat kan je dan doen met een place=neighbourhood node die deel uitmaakt van deze relatie (met role=label). Residential landuse hoeft niet altijd overeen te komen met wijk- of buurtgrenzen dus dat wordt tegenwoordig niet aangeraden om het zo te doen als ik destijds heb gedaan in het voorbeeld van Kattenbroek.
Jouw bronnen zijn dubieus, waarschijnlijk maakt men gebruik van CBS gegevens die niet zonder toestemming gebruikt mogen worden. De anonieme tipgever is waarschijnlijk dezelfde als degene wiens IP adres geblokkeerd is wegens dumpen van anonieme notes uit niet verifieerbare bronnen.
Wil iemand even naar een multipolygoon kijken die los van een weg moet, het betreft wandelknooppunt 83 tussen Vianen en de Eversteinse plas, op de Lekdijk. Zie ook: http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.9914/5.1313
Ik ben bezig geweest met de lokale wegen die aansluiten op de afrit/oprit Boxmeer van de A77, ik heb onder andere twee aparte ways gemaakt, waar er nu één way lag, omdat de rijbanen ter plaatse fysiek zijn gescheiden. Er lopen echter ook een aantal busroutes over die weg en die heb ik dus ook aan moeten passen, dus mijn vraag is of er misschien iemand even zou kunnen kijken of ik die busroutes niet per ongeluk ‘kapot’ heb gemaakt. Het gaat over buslijnen 84, 85, 83, 238 en 255 die lopen over de Beugenseweg en de Provincialeweg.