Automatyczne przełączanie odwzorowań wraz z przełączaniem warstw JOSM

Pracujemy na różnych WMS-ach, z których część pracuje w różnych odwzorowaniach co powoduje, że jeśli ustawimy w JOSM jedno z odwzorowań to czynne są niektóre WMSY,a gdy odwzorowanie przełączymy to możemy pracować na pozostałych WMSach.
Dlaczego nie może być tak,że wraz z przełączaniem warstwy JOSM automatycznie przełączy na właściwe odwzorowanie?
Rozumiem,że mogą być problemy przy ustawieniu przezroczystości warstw, ale gdy nie pracujemy z przeźroczystością to chyba dałoby się przełączać odwzorowania automatycznie?

W najnowszej wersji JOSM-a (Maj 2017 - 12039) - nie trzeba zmieniać odwzorowania. JOSM sam odpowiednio przekształci podkład tak, by pasował do wybranego przez użytkownika odwzorowania.

Znalazłem ciekawy problem. JOSM nie zawsze znajdzie optymalne odwzorowanie. Ten podkład (iMPA Ulice) jest rozciągnięty w pionie, tak jakby był pobierany w EPSG:4326 (mam EPSG:3857).

wms:http://www.punktyadresowe.pl/cgi-bin/wms-impa?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=impa-ulice&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=TRUE

No i jeszcze kwestia zakładek przesunięcia, ale to zgłosiłem i chyba zostanie naprawione, coś było robione.

@WiktorN
Fajnie że już jest natomiast dlatego pytałem w innym wątku że nie jestem pewien czy działa to jak powinno gdyż jak przełączyłem Geoporlal MWTS z PUWG Polska na inne to na Merkatora zadziałało to poprawnie a w przypadku WGS84 przeniosło mnie gdzieś w kosmos :slight_smile:
przynajmniej w tym przypadku http://www.openstreetmap.org/way/306396258