Automatyczna edycja:usunięcie budek telefonicznych

Zgodnie z informacjami na Wikipedii w Polsce od 2018r. nie ma budek telefonicznych (amenity=telephone). Przeglądając ręcznie budki telefoniczne w Polsce znalazłem jeden wyjątek - automaty SOS wzdłuż autostrady A2, które powinny być otagowane jako

amenity=telephone
emergency=phone
name=SOS

Proponuję automatyczne usunięcie pozostałych 527 obiektów - według takiej kwerendy: http://overpass-turbo.eu/s/YWE.

Z ciekawości sprawdzę dzisiaj takie budki w Żukowie i w Somoninie. Wg StreetView z 2013 jeszcze stały :slight_smile:

W 2013 to jeszcze dużo ich stało. Widać, że w miastach, tam gdzie mapa jest bardziej aktualna, budki już pousuwano

Potwierdzam, że te dwie budki już nie istnieją, więc coś jest na rzeczy. Skoro gdzieś zostało to potwierdzone, że zlikwidowano wszystkie publiczne budki telefoniczne, to chyba można sprzątnąć je z automatu.

Z tych telefonów można dzwonić na dowolne numery?

Podejrzewam, że są to budki z jednym przyciskiem SOS, podobne do tych z opisanych w artykule GDDKiA: Kolumny SOS na A-8.

Zauważyłem, że jest kilkadziesiąt tak otagowanych w Polsce - może to też jest błąd, nie wiem jak one działają.

Wówczas amenity=telephone na nich też jest do usunięcia.

Puściłem edycję.

A co z obiektami otagowanymi jako amenity=telephone + emergency=phone? Usunałeś je, czy tylko wyrzuciłeś tag amenity=telephone?