Nie istnieje coś takiego jak rozdzielony czy nierozdzielony cpr.
Cpr to cpr i jest to określenie stosowane w prawie budowlanym a nie drogowym.
Nierozdzielona to może być tylko “droga dla rowerów i pieszych” choć i tu od 2 lat takie określenie straciło rację bytu wobec zlikwidowania rozdzielonych “ddrip”.
Pomijam tu bug kodeksowy, który po zmianie ustawy PORD i doprecyzowaniu jej nowym rozporządzeniem o znakach, pozostawia stare nazwy znaków ddrip dla trzech znaków na dodatek oznaczonych tym samym symbolem C13/C16 co często prowadzi do pomyłek.
Po zmianach prawa nazwa znaku z pionową kreską może prowadzić do niewłaściwego zachowania tzn. nie stosowanie się do obowiązku jazdy czy ustępowania pierwszeństwa pieszym gdy to oni takie pierwszeństwo rowerom mają oddawać na części rowerowej.
Zatem dopuszcza się stosowanie określenia rozdzielona ddrip do czasu uporządkowania nazw znaków, a gdy to nastąpi będą tylko drogi dla rowerów, drogi dla rowerów i pieszych, pasy rowerowe. Są projekty zmian tych nazw na nowe ale w tym całym bałaganie nie wiadomo która regulacja najskuteczniej przetnie wszystkie zaszłości. Stąd moja prośba o stosowanie przez nas jednoznacznych reguł abyśmy tego chaosu nie kultywowali.
Zatem nierozdzieloną (nieseparowaną) ddrip oznaczmy na OSM jako highway=path + tagi designated i należy unikać wszelkich innych kombinacji tagów footway czy bicycle=yes i po prostu poprzerabiać na szablon od zawsze podawany na wiki i w JOSMIE jeśli iD nie forsuje swoich odmiennych rozwiązań (co mu się już zdarzało w innych tematach).
Stosowanie wielu szablonów do jednego rodzaju obiektu, który w Polsce nie ma żadnych odmian znacznie komplikuje rozmaite wizualizacje.
Zatem wprowadzanie takich wyjątków do a:h tylko zwiększy chaos, bo złe tagowanie będzie powielane przez nowych maperów i potem nie będzie miał kto sprzątać całego kraju, a każda aplikacja będzie wyświetlała drogi rowerowe inaczej.