Aplikacja OSMAND nie wyświetla dróg rowerowych o znaczeniu państwowym

Z poziomu przeglądarki internetowej na mapach są zaznaczone drogi rowerowe o znaczeniu państwowym i regionalnym takie jak np Wiślana Trasa Rowerowa i EV10. Natomiast po instalacji aplikacji OSMAND na telefonie mapa nie pokazuje mi dróg rowerowych o znaczeniu państwowym i regionalnym tylko o znaczeniu lokalnym. Czy jest możliwość ustawieniu w aplikacji dróg o znaczeniu państwowym i regionalnym ?

  1. Zgaduję, że masz na myśli szlaki rowerowe, a nie drogi dla rowerów?

  2. Jak to nie wyświetla? Przybliżasz do miejsca, w którym taki szlak przebiega i go tam nie ma, a lokalne są?

W OSM na przeglądarce, po wybraniu w warstwach warstwę rowerową widzę zgodnie z legendą:

  • drogę rowerową o znaczeniu państwowym np ładnie widać WTR czyli Wiślaną Trasę rowerową która przebiega przez cały kraj (czerwona linia)
  • drogę rowerową o znaczeniu regionalnym (fioletowa linia)
  • drogę rowerową o znaczeniu lokalnym (niebieska linia)

W aplikacji OSMAND widzę zgodnie z legendą tylko drogę rowerową (niebieska przerywania linia) i są to ścieżki rowerowe wybudowane. Nie widać tak jak w przeglądarce np całych tras WTR

Czyli problem sprowadza się do tego, że osmand pokazuje drogi dla rowerów, a nie pokazuje w ogóle szlaków turystycznych, dobrze rozumiem?

Tak

Znajdź w menu “Configure map” (“Skonfiguruj mapę”) i zjedź aż do grupy “Routes” (“Trasy”), tam sobie możesz powłączać, jakie szlaki chcesz widzieć.

Nie że niby taki mądry jestem, spytałem na https://t.me/osmand_pl :wink: