Aplikacja do edycji map Android

Witam

Przymierzając się do portu naszej aplikacji mobilnej (z Windows CE/Mobile) na Androida, chciałbym zadać Wam pytanie odnośnie sprzętu jaki posiadać, względnie wersji systemu operacyjnego na jakim powinno działać oprogramowanie. Wiem, że poniżej A 2.2 nie warto schodzić, ale chciałem się Was zapytać, jakie macie doświadczenia z kompatybilnością różnych programów na zielonego robota. Bo z tego co wiem to jest różnie i aplikacje potrafią ładnie działać na jednym a kiepsko na innych - tego wolałbym uniknąć.

Naszym celem jest zrobienie softu tak, aby chodził nawet na słabszym sprzęcie, dlatego chciałbym ustalić jakie smartfony/wersje systemu warto brać pod uwagę. Dlatego wszelkie sugestie/uwagi na ten temat będą mile widziane.

pozdrawiam

Ja mam HTC Magic z softem 2.2

Jest już wersja na WinCE? Pójdzie to na takim zwykłym Larku z ekranem 3.5"? Można jakoś to potestować?

Wersja z obsługą OSM jeszcze jest w toku (to co jest to aplikacja do aktualizacji map TBD), natomiast nasze aplikacje potrafią działać na CE, choć pod Larkiem jeszcze nie testowaliśmy. Czasem trzeba dodać specjalne biblioteki, ale nie jest to jakiś specjalny problem. Bardziej z dostosowaniem ekranu pod konkretną rozdzielczość (na razie jest pod 240x320 i 480x640/800), ale wszystko idzie zrobić w sensownym czasie.

Gdyby znalazł się ktoś chętny do wypożyczenia Larka np. na tydzień, mógłbym go przetestować i dostosować soft do tego urządzenia.

Mogę pożyczyć, leży nieużywany… ale czy jest sens? W sumie to normalny WinCE 5.0 z rozdziałką 320x240 i 64MB ramu. Nie ma BT, ani wifi :frowning:

Myślę, że jest sens, bo z aplikacjami na CE bywa różnie. Na pewno nasz soft działa na Windows CE 2003 (nawet na słabszych sprzętach np. MIO 168/169), Windows Mobile 5 / 6. Natomiast pod typowym CE (czyli CE 4.1, np. stosowanych w niektórych rejestratorach polowych klasy Symbol) sprawa się już trochę komplikuje i aplikacja od razu nie idzie - trzeba uwzględnić specjalne biblioteki i dostosować, czasem niestandardową rozdzielczość, a także np. przyciski sprzętowe.

Większa pewność jest zawsze wtedy gdy soft jest na miejscu, można go przetestować i dostosować soft w pełni. A to że nie ma Bluetooth czy WIFI… ważne że ma GPS i dostęp do karty SD, na której można umieścić mapę :slight_smile:

a tak przy okazji da się go podłączyć do komputera przez ActiveSynca (kabel miniUSB)?

Da się.

A to tym bardziej powinno być OK. Łatwiejsza synchronizacja z aplikacją PC.

Ok, ale mam nadzieję, że nie będzie to jedyna możliwość synchronizacji, bo ja np. ActiveSync nie używam, ponieważ mnie wkurza. :slight_smile:

Jeśli faktycznie chce Pan tego Larka wypożyczyć, proszę na maila podać mi adres do wysyłki.

W większości przypadków (duża objętość map) faktycznie przegranie map na kartę SD będzie szybszym i wygodniejszym wyjściem, aczkolwiek ActiveSync jest używany bardziej do rejestracji/zmiany pewnych fabrycznych ustawień w aplikacji mobilnej. Przy podłączonym internecie rejestracja wersji komercyjnej zajmuje wtedy chwilę i nie wymaga zabawy z przenoszeniem klucza licencyjnego z karty na PCta i z powrotem (no ale to jednorazowa opcja, później można pracować bez ActiveSync).