Android - szybkie wstawianie prostych elementow

Witam

Czy jest na Androida jakas aplikacja, ktora by umozliwiala wstawienie prostych elementow w miejsce pozycji z GPS?

Przyklad:

  1. Wybierasz z listy (lub w formie duzych przyciskow) prosty element (lawka, latarnia, smietnik, prog zwalniajacy itp). Moga byc juz gotowe, lub przygotowane przez uzytkownika

  2. Element zostaje wstawiony w miejsce pozycji z GPS

  3. Mozliwosc ustawienia dokladniejszej pozycji przy uzyciu duzych przyciskow ze strzalkami

  4. Pozniej, na kompie uzupelniasz wstawione elementy

Chodzi mi o cos w stylu StreetComplete, ale on nie umozliwia wstawiania elementow. Vespuci znowu nie jest wygodny jak ktos ma duze dlonie. Pomijam juz koniecznosc przebijania sie przez iles tam pozycji, zanim sie wybierze odpowiedni.

OsmAnd.

Zerknalem na szybko i z tego co widze, to on chyba oferuje dodawania POI, a elementy takie jak lawki, progi zwalniajace, smietniki itp, to chyba nie sa POI, chyba, ze ja zle rozumiem okreslenie POI. POI to nie przypadkiem takie jak elementy jak sklepy, bary, urzedy itp?

Nie tylko takie POI — ławka jest, śmietnik jest (nawet w dwóch wersjach), tak samo sklep, bar czy urząd. Z progiem zwalniającym byłby problem, bo na OSM mapujemy go jako węzeł na drodze, a w OsmAnd można dodawać tylko samodzielne węzły.

A propos punktu 4 - z tego co się orientuję, to nie da rady skopiować z telefonu w łatwy sposób POI, które w OsmAndzie czekają na wysłanie. Są najpewniej na /data/, a nie pamięci masowej, którą widać po podpięciu do komputera.

Zawsze jednak można wysłać obiekty do OSM i załadować w JOSM-ie, nanosząc w drugiej wersji poprawki. Tu zakładamy oczywiście, że pierwotna wersja jest wystarczająco dobra, by trzymać ją w OSM przed poprawką chociaż przez chwilę.

Miejsca → Edycje OSM → Eksportuj. O ile to jest łatwy sposób.

Od razu planowalem dodawac do osm, a potem w josm modyfikowac i na razie sprawdzilem na dwoch lawkach. Dodalem w osmand dwie lawki w przyblizeniu, a potem poprawilem to w josm uzywajac orto i wyglada na to, ze to dziala. Mam tylko nadzieje, ze te moje dane do logowania, nie beda gdzies wykorzystane.

A, to nie wiedziałem, być może to nowe… albo po prostu nie połapałem się w interfejsie OsmAnda, bo jest naprawdę toporny.

A jak to potem zaimportowac do josma?

W JOSM-ie bez problemu powinno się dać otworzyć pliki .osc przeciągając je do głównego okna, albo otwierając z menu.

I co, te elementy pojawia sie w josmie i potem bez dodatkowych zmian bede mogl normalnie wyslac do osm, czy trzeba cos z tymi punktami robic?

Otworzylem ten plik w josm, ale poza napisem w miejscu poi, nie ma nic. Nie moge tej zmiany wyslac, bo nie pokazuje, ze sie cos zmienilo.

Moglbys podac przyklad tego wezla na drodze? Mi OsmAnd dodal (chyba prawidlowo) prog zwlaniajacy w formie punktu do “highway=residential”. Musze tylko zmienic typ z ogolnego na konkretny typ progu zwalniajacego.

U mnie przykładowe natural=tree udało się przenieść do JOSM‑a, tylko nie mogłem go wysłać dopóki czegoś jeszcze nie zmieniłem. Chyba na forum ktoś niedawno o tym pisał.

4479768853 — zauważ, że ten węzeł wchodzi w skład drogi 32846327.

Na szybko obejrzałem Twoje zestawy zmian (np. 97218884) i nie widzę tam takiego węzła traffic_calming, który byłby częścią jakiejś drogi.

Nie bylo pytania. Okazalo sie, ze zaznaczylem w osmand pokazywanie progow zwalniajacych i akurat przy progu zwalniajacych byl inny obiekt, ktory myslalem, ze jest progiem zwalniajacym, wiec uznalem, ze osmand pokazuje progi zwalniajace, ale jak sie potem okazalo, te progi ktore myslalem, ze sie dodaly do highway=residential, to nie ja dodalem, tylko ktos inny i musialem posprzatac te swoje zmiany.