[Android] Aplikacja do zbierania POIntów.

Witam

Potrzebuję namiary na jakąś sensowną aplikację do zbierania dokładnych pozycji GPS POIntów. Na przykład przygotowują sobie jakąś wstępną listę (np po adresie) punktów do obmierzenia, a program mi pomaga potem znaleźć te wszystkie. Tz będzie wyświetlał listę najbliższych nie pomierzony jak i te które mam zaliczone.

Inna sprawa, zna ktoś jakiś sposób na wstępną prezentacje POItów na jakieś mapce przed wysłaniem ich na serwer? Np jak bym chciał by mi ktoś zweryfikował listę.

Było… jest http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Android ja używam OSMTracker ale chyba zmienię :wink: co najmniej klawisze… z resztą, pomiar z zapisanej ścieżki jest zazwyczaj tak niedokładny, że i tak trzeba go przemaglować zdrowym rozsądkiem :slight_smile: najlepiej robić zdjęcia i nie wierzyć w to, co zapisze program, bo czasem się zdarza, że przenosi np. sklep na drugą stronę ulicy.

Niedokładność nie jest winą aplikacji tylko odbiornika GPS. W mieście, miedzy budynkami zawsze to jest problematyczne.

To wiem iż w mieście jakość spada, ale potrzebuję przelecieć wszystkie parkomaty w mieście i chcę mieć jak najlepszy pomiar.

Uuuu, to pozostaje tylko robić geotagowane zdjęcia i potem poprawiać koordynaty na podstawie tychże i binga (JOSM bardzo ładnie obsługuje geotagowane zdjęcia).

Tak, tylko zdjęcia podają współrzędne fotografa, a nie automatu.

Czyli co najlepiej to w ogóle olać? I lecieć prosto z Binga?

Jeśli zrobisz zdjęcie parkomatowi z odległości 0,5 metra to chyba nie będzie wielkiego błędu? I tak zresztą będziesz miał większe rozbieżności z powodu niskiej dokładności sygnału, która jest wynikiem miejskiej, wąskoulicznej zabudowy.

Poza tym, jeśli robisz zdjęcie parkomatu to przecież nie po to by wiedzieć jak wygląda, tylko żeby mieć jako takie pojęcie gdzie się znajduje (np położenie względem znajdującego się w tle budynku). nie mam doświadczenia, ale tak właśnie robię. Jeśli zrobię zdjęcie skrzynki na listy i w tle mam budynek, który jest naniesiony na mapę, to mając nadzieję, że ktoś go narysował w miarę dokładnie, umieszczę skrzynkę z wystarczającą precyzją żeby ktoś wiedział gdzie list wrzucić :wink: Zauważyłem już, że dobrze jest zacząć wprowadzanie informacji tego samego dnia, póki się jeszcze pamięta co z czym ma związek.

Popełniłem tłumaczenie programu OSMTracker, więc jeśli używacie i macie jakieś sugestie to piszcie. Właśnie zauważyłem, że mi się zaktualizował i muszę dokonać kilku poprawek, bo się tekst nie mieści, doszły nowe funkcje itp.