Aleja drzew

Nie wiem czy ktos u nas poruszal ten temat, ale po dlugich bojach i zazartych dyskusjach community zgodzila sie na uzywanie tagu natural=tree_row opisujaca aleje drzew.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dtree_row

No to czekamy aż to będzie gdzieś ładnie renderowane…

W każdym razie, mnie tagiego tagu brakowało – są miejsca gdzie takie aleje są ważnym elementem krajobrazu, a ani tagowanie pojedynczych drzew, ani rysowanie obszaru jako natural=wood czy landuse=forest nie załatwiało tego elegancko.

Miejmy nadzieje ze jako pierwszy zrobi to Kendzi. Kiedys drzewa sadzilo sie co 10 do 14 metrów- w zaleznosci od gatunku. Mozna to jako heurystyke wykorzystac robiac rendering. W sumie proste jak drut…

Ależ jest już renderowane.

Las i linia drzew:

Bardzo fajnie! proponowal bym jakop arametr sredni odstep drzew: Po renderingu ludzie zazwyczaj zobaczy czy to jest tak jak to widzieli i lekko skoryguja parametr ( którego syntaks trzeba wymyslic…)

Obecnie można podać całkowitą liczbe drzew w linii za pomocą roboczego tagu tree=* wtedy odległość między drzewami wyliczy się sama. Być może należy wymyślić bardziej adekwatną nazwę dla tego tagu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby podawać średni dystans, jednak wymaga to wymyślenia i opisania składni.