Akcja: Miejski Sprint #3 - Sandomierz

Dzisiaj widziałem 4 takie same, chyba każda część budynku otrzymała ten sam adres, gdzieś nawet widziałem dwa takie same adresy typu ul. X 3A i ul. X 3a obok siebie.

Edit:
tu: http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.66430/21.76087

Mnie to nie denerwuje samo w sobie, bo zmieniliśmy skalę i zeszliśmy w ciągu kilku lat do dokładności rzędu metra i mniej, a to dużo zmienia w definiowaniu. Natomiast mam za złe OSM zabetonowanie, czyli że nie próbujemy robić zmian i je testować, tylko nadal trzymamy się starej prowizorki tylko dlatego, że do tej pory wystarczała. Wikipedia też powstawała oddolnie i stopniowo się porządkowała, w OSM też by się przydało trochę wietrzenia u podstaw, między innymi uwzględniających właśnie te efekty skali w dół (mikromapowanie) i w górę (inne kraje i kultury, spoza paradygmatu anglosaskiego).

Wydaje mi sie ze skonczylem jeden kawalek. Oznaczylem jako 9/9, mam prosbe o sprawdzenie mojej pracy.

Jeśli między sadem a polem nic nie ma (żadnego obszaru), to przyklejamy obszary do siebie. Jeśli coś jest, to lepiej to narysować i wtedy posklejać. Sklejanie obszarów jest lepsze również z tego powodu, że nie mogą wtedy włazić na siebie.
Ogólna reguła dotycząca sklejania lub nie jest taka, że obszary można sklejać z obszarami, ale z obiektami liniowymi nie (jedyny sensowny wyjątek to płot (bariera) będący granicą obszaru - wtedy nawet powinien być przyklejony). Z całą pewnością nie przyklejamy obszarów do dróg.

Uważam, że przynajmniej w większości przypadków jedne jak i drugie obrysy są do wykorzystania pod 3D. Twoje jako dachy a moje jako ściany także swoich nie usunąłem, ale po prostu pozbawiłem je na chwilę obecną wszelkich tagów tak by ktoś kto w przyszłości będzie chciał te budynki dokładniej opisać miał nieco uproszczone zadanie. http://www.openstreetmap.org/changeset/32078662

A skąd w takim razie bierze je Geoportal czy czasem nie od miast? Byłem pod wrażeniem, że jedynie co co geoportal może względem lokalnych podkładów być nieaktualny a nie, że nieskalibrowany…

To co obserwujesz moim zdaniem nie jest brakiem kalibracji, a rozjazdem między projektem złożonym w pozwoleniu na budowę, a tym co zostało postawione.

to fakt. plany sobie a życie sobie. Całkiem realne w naszym kraju :slight_smile:

Podbijam temat, zostały dwa dni do zakończenia sprintu Sandomierza. Dużo już zrobiliśmy, ale są jeszcze obszary nie ruszone.