Akcja-mapowanie: Białobrzegi

Serwer jest OK, podłączyłem do QGIS i poszedł od razu… ale znalazłem problem

http://wrotamazowsza.pl/msip/tbd/wms?Service=WMS&Request=GetCapabilities

Serwer nie obsługuje Transverse Meerkator-a, więc żeby to działało trzeba sobie przestawić odwzorowanie w JOSM na Polska PUWG (EPSG:2180)

Ustawienia, Ikona z mapą i krateczką, Wybieramy PUWG, Zapisujemy, po czym wywalamy wcześniej dodane WMS i dodajemy jeszcze raz…

U mnie ruszyło

EDYTKA: Uwaga na powiększenie - np. budynki widoczne są tylko w jakimś zakresie skali. Jak będzie za blisko lub za daleko to się nie wyświetlą

a czy inne warstwy też możemy przerysowywać? Np. zbiorniki i cieki wodne?

jasne każda kreska się liczy

bohun998,
jak na dzień dzisiejszy widzisz akcję?

Z mojego doświadczenia widzę, że w akcji Wieluń największe znaczenie miało zaangażowanie kapitana Straży Pożarnej z Weilunia który mapował prawie bezustannie. Robiło wrażenie widząc, że człowiek pracował do nocy nawet w weekendy, gdyż nam nikt nie płaci i najbardziej szanujemy zaangażowanie osobiste.
Dlatego też podoba mi się że dużo osobiście pracujesz.
Warot by było, gdybyś podawał konkretne obszary gdzie przydała by sie pomoc w postaci zmapowania np. małej grupy budynków, ścieżek itd itp.

To ułatwia pomoc.

PS: Jak ta droga łączy się z główną ulicą. Na zdjęciu trudno to rozpoznać. Poprawcie to.
http://www.openstreetmap.org/way/267208368

@bohun998 - bardziej mi chodziło o prawne możliwości wykorzystania podkładu :).

Marku akcja przebiega super nie sądziłem że tak szybko uda się coś zrobić. Powiat nie jest za duży i największą aglomeracją z punktu widzenia zagrożeń jest miasto Białobrzegi ale też warto skupić się na najmniejszym mieście w Polsce - Wyśmierzyce. Zwarta i palna zabudowa zwiększa zagrożenie oraz miejscowość Brzeźce. Zastanawiam się czy warto wrysowywać tereny zalewowe wzdłuż koryta rzeki Pilicy. Jeżeli chodzi o mój wkład w mapowanie to robię wszystko na ile daję radę. Początki w każdej dziedzinie są ciężkie ale ciągle idę do przodu. Trochę obiektów na zdjęciach nie ma a które warto by było wrysować może ktoś ma pomysł jak to ugryźć.

Jak najbardziej. Mapa ma wiele zastosowań, staramy się być uniwersalni.

Macie możliwość zrobić zdjęcia z latawca? Są u nas ludzie którzy wiedzą jak to ugryźć. Pozwoliło by to rozwiązać problem obiektów, których nie ma na zdjęciach.

Postaram się odwzorować z inwentaryzacji geodezyjnej nowo powstałych obiektów.

Jeśli uzyskasz zezwolenie to jak najbardziej. To kwestia praw autorskich. My tego bardzo pilnie przestrzegamy.

Widzę, że akcja złapała ładnie :slight_smile:

LINK

Praktycznie, wszystkie lasy w p. białobrzeskim, ktoś zdublował dodając “source=WMS Wrota mazowsza”.

W gminie Radzanów poszedł właśnie import adresów; malutki - ok. 800 numerów. Jednak około 300 adresów pozostało niezaimportowanych, ponieważ zamiast numeru jest adnotacja “brak_nr”.
W związku z tym wydzieliłem te adresy do oddzielnego pliku, by osoba na miejscu miała łatwiej wyłapać braki.

To samo dla gminy Stromiec: