Akcja-mapowanie: Białobrzegi

Witam

Bazując na powodzeniu akcji ‘Wieluń’ i ośmielony ogromem pomocy uzyskanym w tym rejonie pozwolę sobie zaproponować kolejną lokalizację…

Białobrzegi to mały powiat w woj. mazowieckim. Jak w Wieluniu żadnych szans na rozsądną mapę terenu, na stanowisku kierowania pojawia się coraz więcej nowych dyżurnych nie znających tak dobrze terenu jak starzy wyjadacze.

Operacyjny - kolega Grzegorz (prywatnie bardzo mile wspominany jeszcze z czasów wdrożeń) podjął samotną walkę, powoli rozpoczyna rysowanie, nie mniej jest prośba o pomoc…

Jeśli jest możliwość prosiłbym o import adresów, a gdyby ktoś nie miał gdzie rysować to polecam - jak w Wieluniu każda kreska się liczy…

W razie zmasowanego ataku pozwoliłem sobie wyrysować pierwszy torcik.

http://mapcraft.nanodesu.ru/pie/384#

Z góry dziękuję za pomoc w imieniu własnym oraz kolegów z PSP Białobrzegi

Jestem za. Włączę się w przyszłym tygodniu do mapowania jeśli coś do tego czasu zostanie :wink:

Dzięki Marek :slight_smile: Nawet akcja Wieluń nie skończyła się po tygodniu… byłoby super gdyby odzew na tą akcję był przynajmniej porównywalny.

Napisy do paru kumpli i poproś osobiście o wsparcie tłumacząc o co chodzi. To działa najlepiej. Dobrze byłoby gdyby koledzy z Białobrzegów, Białobrzeg, Białobrzegi (…ratuuunku jak to poprawnie napisać?) przedstawili się osobiście na Forum i opowiedzieli nieco o co im chodzi.

Tak, Grzegorz na pewno pojawi się osobiście gdy tylko ubierze w słowa to co chce napisać :slight_smile:

Zrobiłem rozeznanie w temacie adresów. Z powiatu białobrzeskiego ani jedna gmina nie prowadzi ewidencji w iMPA. Cztery gminy (Białobrzegi, Radzanów, Stromiec, Wyśmierzyce) prowadzi ewidencję za pomocą EMUiA@GUGiK, więc te można by zaimportować. Do pozostałych (Promna i Stara Błotnica) trzeba wysłać wniosek o numerki w formacie GML (mogę się tym zająć).

Witam! W moim imieniu kolega Andrzej rozpoczął akcję mapowania Białobrzegów i najmniejszego powiatu w woj. mazowieckim. Andrzej zaszczepił mnie mapowaniem i chciałbym dzięki temu ułatwić pracę sobie i moim kolegom. Nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnych map cyfrowych naszego miasta, więc postanowiłem rozpocząć pracę nad mapowaniem. Dzięki bardzo za zainteresowanie i mam nadzieję że uda się wspólnie coś stworzyć co można będzie wykorzystać w dobrej sprawie. Jeżeli kolega Zbigniew mógłby się zająć zebraniem danych adresowych z tych gmin gdzie jest to możliwe to byłoby super. Ja zacząłem mapować i zbierać dane dotyczące hydrantów. Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc zapraszam do współpracy
http://mapcraft.nanodesu.ru/pie/384#

Witaj na Forum Bohun998!

Ważna sprawa: Pamiętaj, żeby robić zrzuty ekranowe z Twojej okolicy tak by mieć dokumentację akcji. Przydaje się to by pokazywać jak akcja na Twoim terenie przebiegała.
Druga rzecz: nie ograniczajcie się tylko do hydrantów i skontaktujcie sie z Jackiem z Wielunia. Będzie miał na pewno wiele cennych uwag dla was.

Pozdrowienia!
Marek

Oczywiście służę pomocą, jeżeli taka będzie potrzebna. :slight_smile:

PS. Dostępny jestem od 7:00 do 17:00 i od 17:00 do 7:00 :wink:

Witam,
Widzę że nie jestem sam jeśli chodzi o mapowanie.
Pozdrowienia dla Białobrzeg :slight_smile:

Nie rozumiem za co, komu płacisz.
Mapa do SWD jest darmo od Abakusa, aplikacja strażakOSM też, bazę hydrantów możesz zbierać dowolnie jak chcesz.
Możesz sam dodać jak potrafisz, albo zrobi to Abakus za Ciebie w gratisie. Możesz je potem zabrać z tej mapy na inna. OSM to otwarty projekt jest.

Masz coś lepszego chętnie to zobaczę.

Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem wpisem :confused: Dane ze strażakOSM mimo wysyłania nie pojawiały się na mapie. Przynajmniej u mnie tak było. Zasięgnąwszy informacji od autora aplikacji poznałem inne metody wprowadzania danych za co wielkie dzięki Dotevo :roll_eyes: Przepraszam firmę Abakus. :wink:

http://www.openstreetmap.org/#map=17/51.64755/20.93809 - mój delikatny wkład

Spoko :slight_smile:

Rysuj dalej, super. :slight_smile:

Hej

Wrzuciłem adresy w gminie Białobrzegi. Tam gdzie były obrysy, zostały one połączone z adresami.

Zadanie dla lokalsów (czyli osób mieszkających w tamtej okolicy): część adresów nie ma numeru domu i wydzieliłem je do oddzielnego pliku: http://zibi.openstreetmap.org.pl/importy/bialobrzegi-bez-numerow.osm.bz2. Trzeba ustalić jaki numer domu jest w danym miejscu i nanieść go do OSM. Uwaga - ten plik jest tylko pomocą mającą na celu pokazanie, gdzie są braki. Proszę nie wysyłać tych danych na serwer w tej postaci.

Przy okazji - obrysy budynków rysujemy do podstawy, a nie do dachu. Mówiąc dokładnie, rysujemy do dachu, ale potem trzeba przesunąć taki obrys tak, żeby zgodził się z przyziemiem. Przygotowując adresy widziałem wyrysowane budynki (tzw. bloki), które ktoś ładnie wyrysował do dachu, ale nie przesunął.

Witam!
Kolego Zbyszku prawdopodobnie te blokowiska to moja robota - jak widać same chęci nie wystarczą trzeba też trochę literatury i dobrych rad - za które dziękuję. Plikiem z adresami postaram się też zająć. Jeżeli troszeczkę uspokoi się sytuacja pożarowa (nieużytków) postara się zebrać hydranty z terenu miasta i popracować z adresami. Jeżeli kolega Jacek_str miałby jakieś cenne i pomocne rady proszę o info. Ze względu na krótki staż w mapowaniu każda dobra rada jest cenna. Wszystkim kolegom dzięki za zaangażowanie.

Jeżeli coś potrzeba, zapraszam. Można dzwonić, to łatwiej i prościej. :slight_smile:

Prywatnie mogę dać Ci na forum jedną radę, ludzie którzy tu przyszli potrafią ocenić, Twój wkład i zaangażowanie.
Nic nie „ściemnisz”…
I nie ma tu nic do rzeczy brak umiejętności, wierz mi.

Życzę powodzenia.

PS. Jak zaczynałem akcje u siebie umiałem dodawać tylko hydranty i nic poza tym. W siedem dni, plus troszkę dodałem do bazy 3500, pewne rzeczy trzeba było skorygować, ale to przed Tobą.

Ludzie uczyli mnie w trakcie. Poznasz społeczność sam zobaczysz, tu nikt na nikogo nie „warczy”.
Tu ludzie wymieniają poglądy i rozstrzygają problemy, nie zawsze mają jednakowe zadanie, ale mają jeden wspólny cel.

Tak dla przypomnienia polecam następujące WMS’y dla powiatu białobrzeskiego.
MSIP - Baza Danych Obiektów Topograficznych

http://wrotamazowsza.pl:80/msip/tbd/wms

MSIP - dane tematyczne

http://wrotamazowsza.pl/msip/tematyczne/wms

MSIP - Plan Zagospodarowania Przestrzennego Woj. Mazowieckiego

http://wrotamazowsza.pl/msip/plany/wms

oraz do szybkiego odwzorowania obrysów, wtyczkę Tracer2 dla JOSM:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:JOSM/Plugins/Tracer2

Coś te WMS-y nie chodzą nie mogłem wrzucić. Być może że pracuję na Ubuntu ale nie wiem czy to różnica. Mógłby ktoś sprawdzić pod Win.

u mnie też nie działa, pewnie serwer poleciał

Może nie wszystkie, ale ten na przykład działa zawsze bezbłędnie:
Budynki

wms:http://wrotamazowsza.pl:80/msip/tbd/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=tbd:Budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}

Więcej na ten temat jest na forum: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=20775&p=2

PS. To są warstwy które trzeba załadować w JOSM jak “Warstwy podkładów → Wybrane wpisy → +WMS”.