Waymarkedtrails ververst meestal binnen het uur, soms duurt het voor sommige zoomlevels en tiles wat langer.
Nee, de busroute toont niet, niet afzonderlijk en niet als geheel.
Dat klopt, want hij selekteert vooraf op route=hiking or route=foot. En dit is een route=bus.
Ik zal hem route=hiking maken, dan ga je hem zien.
waymarkedtrails maakt geen verschil en het gebruik in lokaal/nationaal/regionaal verband lijkt behoorlijk willekeurig. Langere trekkingroutes hebben meestal hiking.
Dus gewoon als hetzelfde behandelen!
Ik ga de tags nog aanpassen. (2019-03-07 14:45 AANGEPAST) Maar ik ben vooral benieuwd of routing er iets mee doet. Ik denk zelf van niet, maar ik laat me graag verrassen!
De bustransfer is nu eenzijdig, de terugweg moet nog. Die volgt een andere route.
In het Grenslandpad LAW11 zit nu een bustransfer door de Westerscheldetunnel, van bushalte tot bushalte met eventueel een stukje lopen om het wandlpad te vinden. Heen en terug zijn verschillend, dat is aangegeven met de sortering en met een rol in de overkoepelende relatie.
De route staat in OSM niet als OV-route maar als hikingroute. Aan de naam en de operator zie je dat het om een bustransfer gaat.
Het enige probleem is dat er nu rotondes in de route zitten. Als je een export van de route maakt wordt dat een onderbreking.
Ik zie ook vaak rotondes die in delen zijn geknipt, dus ik neem aan dat ik dat zou kunnen doen. Dan kan ik precies aangeven hoe de routes heen en terug over de rotondes gaan. Heeft dat gevolgen voor OV-datagebruikers, voor renderaars en routeerders?
Nee hoor, je kunt een rotonde gewoon opknippen, wel eventuele busrelaties dan aanpassen, die gaan dan ook maar over een deel van de rotonde. Even een klusje dus, afhankelijk hoeveel busrelaties je hebt. Ik knip vaak rotondes op voor busrelaties. Staat veel netter vind ik.
En de 26 beschadigde routerelaties zijn ook weer gerepareerd
Even terzijde, het opknippen van die rotondes is nergens voor nodig en veroorzaakt alleen maar beschadigingen aan allerlei routes.
Mijn conclusie is dan: niet doen.
Ik had alle busroutes vóór de knip opengezet in JOSM zodat ze mee aangepast werden. Ik vraag me af wat ik fout heb gedaan. Volgende keer dus nóg beter opletten; ekskuus voor de troep! Mocht ik nog een keer zo’n fout maken, dan mag je me ook waarschuwen dan repareer ik mijn eigen troep zelf!
Reguliere busroutes hebben misschien geen last van rotondes, maar doorlopende andere routes wel. Dus als het geen principiële fouten geeft (anders dan dat de busroutes wel heel moeten blijven!) dan moet ik toch knippen.
Wacht’s, is het probleem misschien dat ik niet alleen de knip moet reparereren, maar dat dan ook de busroutes precies langs de juiste delen van de rotonde geleid moeten worden?
M.a.w dat je alleen ongeknipte rotondes in hun geheel in een PT-route kan opnemen?
Ja, dat laatste klopt en dat geldt niet alleen voor OV routes, ook voor andere routes.
Je moet na het knippen de busroutes zo leggen, zoals ze buiten rijden.
Leo’s statement dat opknippen van rotondes nergens voor nodig is, deel ik absoluut niet. Een busroute is per definitie eenrichting en dat betekent dat een busroute 1/4, 1/2 of 3/4 over de rotonde gaat en nooit 4/4 zoals een complete rotonde geeft.
Ik heb al de nodige rotondes opgeknipt alleen hebben Leo’s haviksogen dat nooit gemerkt
Komplimenten aan Leo en de andere OV-checkers, het hele kontrolesysteem wat OSM geschikt maakt en houdt voor nuttig gebruik. Idem voor de knooppuntennetwerken. Ik hoop ooit nog eens mee te maken dat er zoiets voor langeafstandsroutes komt.
Nou zou je zeggen “ga je gang”, maar je moet het ook kunnen maken en helaas, ik heb daar geen enkele aanleg voor. Wel functioneel ontwerpen, testen, gebruiken en misschien onderhouden. Hopelijk vind ik nog een keer iemand die het samen met mij wil opzetten! (Vis…vis…)
#33
Voor een fietsroute zou ook eenzelfde constructie gebruikt kunnen worden als voor een wandelroute.
Connexxion biedt ook de mogelijkheid om met de fiets of fiets + aanhanger of tandem of brommer of snorfiets of scootmobiel vervoerd te worden. Zie: https://www.connexxion.nl/reizen/1190/fietstarief-westerscheldetunnel-bus/3638
Overigens vindt Osmose het “fout” om een wandelroute over highway=trunk te laten gaan. Maar dat kan overlegd worden via github https://github.com/osm-fr/osmose-backend/issues om daar een mouw aan te passen.
Osmose heeft gelijk, want eigenlijk had die wandelroute een busroute moeten zijn. Het zou beter zijn contact op te nemen met waymark trails om busroutes die deel uitmaken van een wandelroute, te laten renderen want eigenlijk wordt hier getagd voor de renderer.
Wb fietsroutes geldt hetzelfde, fietsen over een trunk / autoweg mag hier niet, maar ik kan als renderer de zaak zo aanpassen dat het wel lukt
Een bestaande busroute in een wandelroute opnemen is misschien denkbaar, maar op dit moment rendert het niet, routeert het niet en dataexporteert het ook niet als een geheel. Dus we experimenteren nu met wat nu werkt. Een aparte routerelatie voor de transfer die in de wandelrelatie wordt opgenomen. Vergelijkbaar met routes via een veer, over een water waar je niet mag zwemmen.
Zoals het er nu instaat rendert het goed op bekende kaarten met osm-wandelroutes.
Exporteren gaat ook goed. Export kan de hierarchie oplossen en houdt dan 1 continue track over.
Routeren: ik heb nog steeds geen routeerder gezien die rechtstreeks via osm-routes navigeert. Maar als er een was dan zou die de wegen zelf ook moeten checken en kan de voetganger dat stuk niet nemen. Dan zou het handig zijn als die routeerder kon zien dat er een bus gebruikt moet worden. Vooralsnog denk ik dat die multimodale routers er nog niet zijn en dat OSM er uberhaupt niet klaar voor is!
Het zou wel leuk zijn om dit met zijn allen goed door te denken en een ontwerp te maken, maar niet om dit Afsluitdijkgeval op te lossen. Dit is meer een geval “kijken hoe ver je komt met bestaande middelen”.
De routeplanner vabn Wandelnet https://wandelnet.nl/wandelrouteplanner routeert via de wandelroutes, werkt vlot. Hoe die dat intern regelt, geen idee. Zou mooi zijn als OSM daar een engine voor had.
Overigens kan die ook de Westerscheldetunnel niet gebruiken. Veren kent-ie wel, maar bustransfer niet. Misschien kan ik ze op een idee brengen…
Officieel is Den Oever-Breezanddijk ook oneway (richting Breezanddijk), omdat je vanaf bushalte Den Oever (zuidzijde) niet naar het fietspad kan, maar dat vind ik een kulargument, je zou óf je fiets kunnen tillen, óf met de bus vanaf Zurich naar Monument (noord) en terugfietsen, een leuk (naar keuze) mee- of tegenwindtochtje.
van jun-nov 2019 is de héle afsluitdijk afgesloten.