Op Texel hebben de zijwegen van de Pontweg en de weg naar De Cocksdorp “zijwegnummers”, zie de 3 op GGM. De nummers worden door alle vakantievoorzieningen daar gebruikt als “Neem Zijweg 3links…”. Als bron heb ik deze site gebruikt.
(Afritten 18 t/m 27 werden volgens wegenforum vroeger wel gebruikt, maar zijn niet meer op borden te zien)
Ik heb dit getagd met highway=motorway_junction en ref=3 (voor zijweg 3). Eerst dacht ik nog name=“Zijweg 3” toe te voegen. Zo wordt het in het dagelijks taalgebruik gebruikt, maar het staat niet “on the ground” aangegeven.
In Amersfoort Vathorst hebben de rotondes ook nummers, zie de 12 op de verhoogde rand op het eiland. Dit is nu nog niet anders aangegeven dan een name=Rotonde 12 op de ways van de rotonde. Feitelijk “onjuist”, aangezien “on the ground” nergens het woord “Rotonde” bij het rotonde 12 te zien is.
Wat vinden jullie wat handig is? Bijkomstige lastigheid is dat de highway=motorway_junction op een node moet staan, niet op een way. Moet dat dan op de 4 afritten van de rotonde? En wat te doen met de fietspaden?
Of is het een ref= op de way van de rotonde? Dan krijgt de weg een wegnummer, dat lijkt me ook niet de bedoeling.
Weten jullie meer voorbelden van zulke lokale nummering?