2 lata temu w trakcie importu adresów dodane zostałý do ponad 2 tysięcy obiektów fixme=“Popraw kod pocztowy”
Spotkałem się ostatnio z nimi na Śląsku gdzie po wyświeteleniu w komórce pobliskich fixme do poprawienia każdy budynek miał “Popraw kod pocztowy” mimo iż te budynki kodów pocztowych nie miały.
W niektórych miejscach to fixme towarzyszy kodu pocztowemu, ale ze względu na to iż to fixme zostało dodane na ślepo chyba nie ma co się nim przejmować.
Pytałem się autora w https://www.openstreetmap.org/changeset/40729524#map=16/50.2365/18.3082 z prośbą o wyjaśnienie ale się nie odzywa a z tego konta przestał korzystać pół roku temu. Z tego co pamiętam przeniósł się na inne ale nie pamiętam nazwy - czy ktoś może mi przypomnieć?
Chciałbym się z autorem skontaktować przed potencjalnym usunięciem tych fixme.
overpass turbo: http://overpass-turbo.eu/s/za6
Czy rowers2 czasem po prostu nie scalił punktów adresowych przy rysowaniu budynków?
Popatrz w achavi na changeset.
Z tego co widzę na https://www.openstreetmap.org/node/2260684679/history to dodane zostały tagi addr:postcode=xx-xxx i ten nieszczęsny fixme. Potem ktoś wywalił addr:postcode bez ruszania fixme.
Zastanawiam się czy warto pisać program do przejrzenia 2174 przypadków (pewnie jest to z 2-3 godziny roboty od początku do końca) by upewnić się że wszędzie tak było czy wywalać na ślepo.
Zostały dodane w jednym changesecie / przed jednego usera? Zaciągnij je do josma i w szukałce fixme=“popraw kod pocztowy” user:xxx lub changeset:xxx
BTW masz plugin todo w JOSM-ie, może to pomoże.
Główny problem jest z powiązaniem punktu gdzie były dodane pierwotnie (z addr:postcode=xx-xxx) z liniami gdzie są teraz po integracji z budynkami (skąd je chce skasować). Ale koło 600 ma jeszcze mało skopaną historię typu https://www.openstreetmap.org/node/2377076537/history - może je posprzątam na początek, tam sprawa jest prosta a kod do weryfikacji mam już prawie gotowy, adaptacja to kilka minut.